tarihinde yayınlandı Yorum yapın

Balmumu Kremimizin Faydaları

Kremimizi yaz ve kış aylarında nemlendirici krem olarak, kol, sırt ve vücutlarda meydana gelen kabartılı kaşıntılarda, şiddetli kaşınma sebebiyle yara olan yerlerde, sinek ısırıklarında, vücutta meydana gelen kızarıklıklar (egzama), saç diplerinde ve saç kurulukların da meydana gelen kabuklanmalara da yararlı olacaktır.

 • Kremimizi güneşe çıkarken koruyucu olarak kullanabilirsiniz, yeni oluşacak lekeleri önlemiş olursunuz. Varisten, sıcaktan şişmiş gerilmiş bacaklarda da masajla beraber rahatlatma yaşatacaktır. Zayıf tırnaklara her gün düzenli sürerek tırnaklarınızın da kuvvetlenmesini ve beslenmesini sağlayacaktır. Hatta aşırı kuru saç derisine bile arada masaj yaparak uygulayıp rahatlatabilirsiniz. Yan etkisi olmaksızın güvenle kullanabileceğiniz bir kremdir.
 • Kremimiz ayrıca egzamaya, cilt kuruluklarına, güneş lekelerini önleyici ve rahatlatıcı olarak gerçekten faydalıdır. Eski lekelerde çok etkili olmasa da taze lekelerde ve gençlerde koruyucu özelliğinden dolayı önleyici olarak
 • Balmumu kreminin kuru cilde faydaları başında, cildin yoksun olduğu neme doyması geliyor, cildin ihtiyaç duyduğu nemi, cilde kazandırıyor ve böylece hem ciltte kuruluktan dolayı meydana gelen sorunlar yok ediliyor hem de cilt bebeksi bir yumuşaklığa kavuşuyor. 
 • Balmumu kreminin faydaları arasında aynı zamanda ciltte çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkan yanık, yara ve lekeleri önlemesi de yer almaktadır. Aynı zamanda yüzde, vücut da ve göz altında da kullanılabilir. İçeriğinde hem balmumu, propolis, zeytinyağı, sarı kantaron yağı bulunan kremimizi kullanmaya başladıktan sonra elinizin altından eksik etmeyeceksiniz. 
 • Cilt kuruluğu, cilt çatlağı, cilt lekelerini önleyici gibi pek çok soruna fayda sağlıyor. Durum böyle olunca birçok kişi balmumu kremlerini düzenli kullanmayı ihmal etmedikleri için, kısa süre içinde etkili ve yüz güldürücü sonuçlar elde ediyorlar.
 • Doğal Balmumu Kremimizde kullandığımız balmumlarımız arılarımızın orijinal petekleridir.
 • Istıranca Dağlarının eteklerinde bulunan floradan ve bahçemizdeki çiçeklerimizden beslenen arılarımız milyon kere milyonlarca çiçeğe konarak yaptıkları bu petekleri kremimizde kullanmaktayız.
 • Doğal Balmumu kremimizde paraben, renklendirici, katkı, koruyucu madde, yapay koku, petrol türevi maddeler, alkol, hayvansal yağ ve katkıları bulunMamaktadır.
 • Doğal Balmumu kremimiz için dışarıdan balmumu satın alMamaktayız. Kendi arılarımızın balmumlarını kullanmaktayız.
 • Arı kolonimiz yıllardır aynı bölgede oğul vererek çoğalmıştır. Gezici arıcılık yapmıyoruz. Bu şekilde arılarımızı melezleşmeye karşıda koruyup, saf ırk kalmasına özen gösteriyoruz. Dışarıdan ana arı satın almamaktayız, bu zamana kadar hep kendi üremiştir, arılarımızın doğasına müdahale etmiyoruz.
 • Bulunduğumuz bölgenin coğrafi koşullarına direnç gösteren, kışı rahat geçiren uygun ırkımız vardır. Kovanı her zaman güçlü tutarız. Şimdiye kadar da herhangi bir hastalıkla mücadele etmek zorunda kalmadık. Bu yüzden de peteklerimize ilaçlama yapmıyoruz. Bu da balmumu kremimizde kullandığımız peteklerimizin kalitesini korumaktadır.
 • Balmumlarımız hijyenik şartlarda saklanmaktadır. Yoksa bozulmaya çok açıktır bu da çeşitli mikroorganizmaların, bakterilerin üremesine yol açar, fayda yerine zarar verir.
 • Doğal Balmumu kremimizin içinde kullandığımız yağların bitkilerini annemiz zeytinyağında bekleterek elde etmektedir. Nergis çiçeği, lavanta çiçeği, vanilya, aynısefa çiçeği bahçemizde yetişmektedir. Sarı kantaron çiçeğini vakti geldiğinde Istrancalar’dan toplayıp, zeytinyağında bekletip kremimize eklemekteyiz.
 • Doğal Balmumu kremimizin içine arılarımızdan elde ettiğimiz şifalı propolislerimizi de ekliyoruz.
 • Doğal Balmumu Kremimiz ortada kalmış, çocuklar bebekler ulaşmış, yutmuş diye kaygılanmaya bile gerek yoktur, çünkü içeriği tamamen doğaldır. Balmumu cilt üzerinde koruyucu bir bariyer oluşturarak, cildin bakımını ve korunmasını da sağlar.
 • Sizlerde Doğal Balmumu kremimizi birçok farklı alanlarda deneyerek bu özelliğini göreceksiniz. Deneyimlerini bizimle paylaşan tüketicilerimize çok teşekkür ederiz. Daha nelere iyi geldiğini sizlerin tecrübeleriyle de öğrenmiş olmaktayız.

Teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın